Omaľovánka pre všetky deti

Stiahnite si krásnu detskú omaľovánku s autorskými ilustráciami Veroniky Pažickej. Nájdete v nej situácie z bežného detského života, ktoré ukazujú spoločné fungovanie bežných a začlenených detí.

Milí rodičia,

v rámci projektu Naša inkluzívna škola sme pripravili Omaľovánku pre všetky deti. Aj takouto formou chceme približovať význam inklúzie pre všetky deti - bežné i začlenené. Naším cieľom je podporovať dostupnosť vzdelávania, búranie bariér a inšpirovať verejnosť pozitívne reagovať na rozmanitosť detí.

Jednotlivé omaľovánky zobrazujú situácie, v ktorých sú spolu bežné deti a deti so zdravotným znevýhodnením, deti z iných krajín alebo z rodiny zo sociálne znevýhodneného prostredia. Možno budú aj Vaše deti chodiť do triedy s deťmi s podobným znevýhodnením, alebo je to práve Vaše dieťa, ktoré má z rôznych príčin neľahkú životnú situáciu a okrem nej sa musí vysporiadať aj s reakciami okolia. Ak budú mať šancu navštevovať školu s inkluzívnym prístupom, budú sa môcť vzdelávať a napredovať spoločne, a navzájom sa obohacovať.

Vďaka inklúzii môžeme vytvárať rešpektujúcu, tolerantnú a spokojnejšiu spoločnosť.

Je prínosom pre nás všetkých – deti i dospelých.

Omaľovánka pre všetky deti - aj tie Vaše

Zažite príjemné chvíle spoločne s deťmi - stiahnite si bezplatne celú omaľovánku v PDF, alebo si nižšie vyberte a stiahnite jednotlivé obrázky.